Mory

Pierwsza wieś w Polsce…

 

Mory to pierwsza wieś do której wjeżdżamy z naszej stolicy jadąc w kierunku zachodnim. To wieś, która jest moim miejscem rodzinnym, Tu się wychowałem. To miejsce skąd pochodzi moja Rodzina. To również wieś o bogatej historii, która tworzyli mieszkańcy. Czas zmienia miejsca, które pamiętamy z lat dzieciństwa. Jadąc do Warszawy można zauważyć jak zmieniły się Mory. Dwupoziomowe skrzyżowanie, hotel, reklamy. Ogromna większość przejeżdża przez to miejsce nie zastanawiając się nad tym co tu było wcześniej. Nowy krajobraz wyparł to co znamy z dawnych lat. Czy nowe jest lepsze? Niekoniecznie. Na pewno w tym przypadku „nowe” zdewastowało wiele miejsc, które tworzą historię wsi Mory i najbliższych okolic. Ludzie wyjechali, mieszkają w nowych miejscach. Wielu odeszło na zawsze. Ale wszyscy tworzyli historię tego miejsca. Często rozmawiam ze znajomymi i rodziną, wspominam dawne czasy. Za każdym razem odkrywam coś nowego i zaskakującego. Wszyscy, którzy mieszkają lub mieszkali na Morach i w okolicznych wsiach mają na pewno wiele do przekazania. Zapraszam do prezentowania swoich historii, wspomnień, zdjęć, filmów, które są związane z Morami i okolicami.

Zdjęcia – one czasem mówią bardzo wiele. Archiwum fotograficzne, które posiadam jest naprawdę imponujące. To dzięki mojemu Tacie, który zajmował się fotografią, a ja po nim przejąłem pasję. Część tych zdjęć dotyczy właśnie wsi Mory. Zdjęcia będą sukcesywnie zamieszczane na tej stronie. Jeżeli ktoś posiada zdjęcia, które chciałby przekazać i zamieścić na tej stronie to zapraszam do kontaktu.

Strona www.mageroya.pl to strona poświęcona moim podróżom i działalności dla Stowarzyszenia Koło Polarne. Ale właśnie tu, na Morach wszystko się zaczęło. Czas na opisanie tej historii i dlatego na tej stronie będę kompletował archiwum związane z historią wsi Mory.

Kontakt do mnie: Robert Dominiak – rdmory@yahoo.com

Wszystkie informacje i wspomnienia będzie spisywała moja Mama – Janina Dominiak – profil na Fb: https://www.facebook.com/janina.dominiak.1

Strona będzie również publikowała krótkie informacje na profilu Fb: https://www.facebook.com/05850mory/