2020.01.10

 

Trails to Nordkapp 2020

12 edycja…

relacja z podróży

 

 

 

2019.01.18

Trails to Nordkapp 2019

Czas na kolejną wyprawę…

Dokładnie 18 stycznia 2009 roku dotarłem na Nordkapp podróżując swoim Fiatem 126p. Ta pierwsza zimowa wyprawa rozpoczęła cały cykl podróży, które trwają do dnia dzisiejszego... kolejne edycje prowadziły różnymi trasami, jeździłem różnymi samochodami, ale w 2015 roku ten sam fiat 126p posłużył mi i mojej żonie do kolejnej wyprawy na Nordkapp zimą! Wtedy udało się też opłynąć przylądek Nordkinn na pokładzie Hurtigruten, oczywiście razem z fiatem 126p! Tak, Maluch pływał zimą po Oceanie Arktycznym! Potem była burza śnieżna i 3 dni odcięcia od reszty świata... my i nasz czerwony 126p... historia sama się pisała i pisze nadal przez kolejne wyprawy, pomysły na trasy i kolejne edycje Trails to Nordkapp... w 2015 roku powstało również Stowarzyszenie Koło Polarne, a my podróżujemy dalej... z myślą o dzieciach, uczniach i nauczycielach szkół podstawowych, którzy z nami współpracują organizując u siebie Szkolne Koła Polarne (www.kolopolarne.pl)

zapraszamy do śledzenia relacji...
z naszej XI Edycji Trails to Nordkapp, którą będzie można znaleźć na tej stronie www.mageroya.pl

Robert Dominiak

2019 - LOGO

 

 

2018.03.09

Nasi nowi partnerzy! Napisali o nas…

Zapraszamy do lektury o nas, o naszej pasji, o tym jak powstało Stowarzyszenie Koło Polarne...

Wywiad ukazał się pod linkiem: http://strefawolnejprasy.pl/nordkapp-maluchem-100-lecie-niepodleglosci-polski-edukacja-dzieci/

 

Miło nam również poinformować, że mamy nowych partnerów:

 

- nasz partner medialny - http://strefawolnejprasy.pl/

                       

- szkoła językowa - http://k2lider.eu/

 

 

SWP_logo_FB_new

k2_lider_logo-300x288

 

 

 

 

 

 

 

Trails to Nordkapp 2018

10 Edycja

100-lecie niepodległości Polski

 

2018.01.25

Przygotowania do wyprawy

Każdy wyjazd, nawet najkrótszy trzeba przygotować. No, ale najpierw musimy wiedzieć gdzie chcemy jechać. Jednak w naszym przypadku to jest postanowione. My chcemy, wiemy i planujemy wyjazd do Laponii. Celem naszej podróży ma być oczywiście Nordkapp. Od 2009 roku każda zimowa wyprawa prowadzi na północny kraniec naszego kontynentu. Jednak za każdym razem trasa jest inaczej opracowana. Jednak mimo opracowania trasy, zaplanowania każdego szczegółu musimy brać pod uwagę warunki pogodowe. Zima na Północy rządzi się swoimi prawami. Nieraz zdarzyło się nam być „odciętymi od świata” z powodu burzy śnieżnej, a to z kolei wiązało się ze z zmianą trasy. Oczywiście jesteśmy na takie zmiany przygotowani… Jak by nie było zimowy wyjazd na Nordkapp z Polski to prawdziwa polarna wyprawa. Od 2015 roku nasze wyprawy są organizowane dla Stowarzyszenia Koło Polarne. Stowarzyszenie powstało z myślą o najmłodszych, uczniach szkół podstawowych. Po każdej wyprawie mamy bardzo dużo materiałów filmowych i zdjęć, które prezentujemy na spotkaniach z młodzieżą. Jednak to nie wszystko.

Piszemy listy do Świętego Mikołaja

Od samego początku działalności Stowarzyszenia organizujemy akcję „Piszemy listy do Świętego Mikołaja”. Na naszych spotkaniach w szkołach i przedszkolach najmłodsi „polarnicy” mogą napisać listy do Świętego Mikołaja, które my osobiście zawozimy podczas naszej wyprawy. Przekazanie listów jest oczywiście filmowane i fotografowane. Takie listy zanim trafią do Laponii muszą najpierw byś dostarczone do naszej siedziby. Czasem pokonują całkiem długą drogę do swojego „startu:. Poniżej przedstawiamy zestawienie tras Waszych listów, które dotarły do naszego Stowarzyszenia:

Listy z Brzeźna Szlacheckiego – 46 km (przez Brzeźno Szlacheckie)

Listy z Wysina – 58 km

Listy z Kościerzyny – 85 km (z pierwszego spotkania w przedszkolu, przez Garczyn)

Listy z Garczyna – 59 km

Listy z Kościerzyny – 35 km (z drugiego spotkania w przedszkolu)

Listy z Rekowa – 166 km (przez Studzienice – Czersk – Chojnice – Lipnicę)

Listy ze Studzienic – 153 km (przez Czersk – Chojnice – Lipnicę)

Listy z Czerska – 119 km (przez Fojutowo – Lipnicę)

Listy z Głodowa – 78 km (przez Wysin – Kosicerzynę – Nową Wieś)

Listy z Borowego Młyna – 34 km

Tu znajdziecie grafikę – jak będą podróżowały listy do świętego Mikołaja…

Wszystkie dotarły do Bytowa. Stąd wyruszą w dalszą podróż do Wioski Świętego Mikołaja. Oczywiście pokonają całą trasę razem z nami.

Przed wyruszeniem w trasę

To czas na rezerwacje, dopracowanie szczegółów trasy i oczywiście wszystkie inne, czasem wydaje się, że banalne rzeczy. Ale w czasie przygotowań do wyjazdu nic nie jest banalne. Rezerwacje, sprawdzanie trasy, przygotowanie map (tak, tak map!), kamer, aparatów, termometru do mierzenia temperatur podczas jazdy, wydrukowanie wszystkich potrzebnych materiałów. Trochę tego jest i chcąc się należycie do wyjazdu przygotować trzeba kilka ostatnich dni przed wyjazdem w całości poświęcić właśnie na takie sprawy. Oczywiście potem jeszcze pakowanie bagażu, ale to już jest ostatnia czynność przed wyjazdem i wcale nie zajmuje dużo czasu…

Relacja z naszej podróży będzie się pojawiała na:

www.mageroya.pl

Facebook:

Trails to Nordkapp - Strona główna – krótkie informacje i linki do strony pełną relacją i galerią zdjęć

Krótkie informacje o wyprawie będą pojawiały się również na stronach:

www.kolopolarne.pl

Facebook:

Stowarzyszenie Koło Polarne - Polar Circle Association - Strona główna

Mageroya - Strona główna

 

Robert Dominiak

 

 

2017.12.10

Zapowiedź

To nasza X Edycja zimowych wypraw na Nordkapp i Nordkinn. Będzie ona miała szczególny charakter. Odwiedzimy miejsca związane z historią Polski leżące za Kołem Polarnym, poświęcone pamięci Polaków walczących podczas II Wojny Światowej. Spotkamy się z rodakami mieszkającymi w Laponii. Kolejnym etapem podróży jest wyspa Magerøya, Honningsvåg i Nordkapp.

Z wyspy Magerøya nasza trasa prowadzi do Rovaniemi. W Wiosce Świętego Mikołaja przekażemy listy pisane przez najmłodszych na spotkaniach organizowanych przez Stowarzyszenie Koło Polarne.

Każda z naszych wypraw do Laponii służy Stowarzyszeniu Koło Polarne, które organizuje spotkania z najmłodszymi i młodzieżą szkół podstawowych i gimnazjów. Na spotkaniach przekazujemy wiedzę o Skandynawii i jej związkach z Polską.

Wyruszamy 27 stycznia 2018 roku.

Zapraszamy na relację z naszej wyprawy:

www.mageroya.pl

Facebook:

Trails to Nordkapp - Strona główna

Informacje o wyprawie będą pojawiały się również na stronach:

www.kolopolarne.pl

Facebook:

Stowarzyszenie Koło Polarne - Polar Circle Association - Strona główna

Mageroya - Strona główna

20 lat w podróży na Nordkapp

22 czerwca 1997 roku po raz pierwszy dotarłem na Nordkapp. W roku 2017 mija 20 lat od tamtej chwili…

 

 

 Oferty wycieczek!

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani opracowaniem programu, oferty dla Państwa firmy, biura, wyjazdu indywidualnego - proszę o kontakt rdmory@yahoo.com.

 

Konsultacje – biura podróży

Konsultacje – wyjazdy indywidualne

Posiadaczem wszelkich praw autorskich do tej strony jest jej autor, czyli ja. Wszystkie zamieszczone teksty oraz fotografie są mojego autorstwa. Powielanie i wykorzystywanie w jakichkolwiek sposób tekstów oraz fotografii bez zgody autora jest zabronione.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ